Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi' ElektroInstalacje.Info- Instalacje elektryczne,Elektrotechnika,Forum. - News: MATEC Elektryczne Systemy Grzewcze

Lubię to !

Polecane

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Szczypce do zaciskania końcówek
Szczypce do zaciskania końcówek
Zobacz gdzie kupić najtaniej !

Podobne serwisy

E-majsterkowicz -czyli majsterkowanie , inspiracje , pomysły, przydatne narzędzia.

Polecane...

Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'

MATEC Elektryczne Systemy Grzewcze

MATEC Elektryczne Systemy GrzewczeMATEC to nowa grupa urządzeń stanowiących źródła ciepła w elektrycznych systemach ogrzewania podłogowego. Główne produkty grupy maty grzejne o mocy 150W/m² oraz regulatory temperatury pojawią się w ofercie ZAMEL CET już w pierwszej połowie lipca tego roku.

 

Elektryczne maty grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego. Jest stosowany w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Zapewnia relatywnie szybko komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury w dogrzewanych pomieszczeniach (np. łazienka, wiatrołap, kuchnia, sypialnia). W systemach tych wraz z matą grzejną stosowane są regulatory temperatury, które w sposób precyzyjny sterują i kontrolują temperaturę oraz ograniczają bezwładność ciepła.

 

MATEC to maty wykonane z wysokiej jakości siatki samoprzylepnej co w sposób wymierny ułatwia układanie ich na posadzce. Dodatkowo mata wyposażona jest w taśmy klejące, które eliminują przesuwanie się jej podczas rozprowadzania zaprawy klejowej. Siatka jest odporna na przerwanie podczas montażu np. wywołane ruchem pacy. Dodatkowo łatwo poddaje się cięciu nożyczkami podczas skracania lub tworzenia zakrętów przy układaniu. Sam przewód grzejny wykonany jest z wysokiej jakości żył oporowych o odpowiednio dobranych parametrach, co gwarantuje uzyskanie optymalnej wydajności ciepła na jednostkę mocy. Oczywiście w zależności od sposobu zasilania przewody grzejne posiadają konstrukcję jedno- lub dwużyłową. Przewody zasilające w matach jednostronnie zasilanych posiadają konstrukcję trzy-żyłową H03VV-F 3G0,75. Maty dwustronnie zasilane wyposażone są w przewody jednożyłowe YcLXSek 300/500V 1x0,75mm².

 

MATEC Elektryczne Systemy Grzewcze

 

MATEC oferuje maty wyposażone w komplet akcesoriów niezbędnych do instalacji (przewód zasilający, przewód podłogowego czujnika temperatury, peszel ochronny dla obu przewodów, puszka elektryczna podtynkowa do instalacji regulatora temperatury). Dla osób ceniących sobie wygodę zakupu MATEC proponuje zestawy ogrzewania podłogowego. W skład zestawu wchodzi optymalnie dobrany regulator temperatury manualny lub programowalny zależnie od rodzaju zestawu.

W zakresie kontroli i regulacji ciepła MATEC umożliwia wybór jednego z trzech regulatorów temperatury. Dwa z nich do montażu naściennego, trzeci instalowany podtynkowo. Dodatkowo jako sterujące urządzenia modułowe do montażu na szynie TH-35 MATEC wykorzystuje regulatory temperatury EXTA (typ RTM) produkowane przez ZAMEL.

 

Podstawowy model regulatora temperatury to manualny, natynkowy RTS-01 współpracujący z elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym. Kontroluje on temperaturę za pomocą wbudowanego czujnika wewnętrznego lub podłogowego zewnętrznego. Podstawowe cechy tego modelu to:

 • wyświetlacz LCD pokazujący aktualną temperaturę pomieszczenia,

 • praca w trybie ekonomicznym lub komfortowym,

 • łatwa, intuicyjna obsługa.

Rozwiązanie oferujące komfort w zakresie regulacji i kontroli temperatury to natynkowy, programowalny regulator temperatury RTS-02 współpracujący z elektrycznym lub wodnym systemem ogrzewania podłogowego. Wyposażony w podtrzymanie bateryjne. Kontroluje i reguluje temperaturę za pomocą czujnika w pomieszczeniu, czujnika podłogowego, czujnika w pomieszczeniu z ograniczeniem temperatury podłogi. Model RTS-02 wyróżnia:

 • duży wyświetlacz LCD,

 • równoczesne wyświetlanie temperatury zaprogramowanej oraz rzeczywistej w pomieszczeniu ,

 • ciągła pamięć ustawień programowanych oraz użytkownika,

 • programowanie z wykorzystaniem 4 oddzielnych przedziałów czasowych/temperaturowych w ciągu jednego dnia,

 • funkcja ochrony przed zamarzaniem,

 • funkcja ochrony pompy.


Trzecia propozycja MATEC to rozwiązanie przeznaczone do instalacji podtynkowej RTP-01. Programowalny regulator temperatury współpracujący z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Kontroluje i reguluje temperaturę poprzez czujnik wewnętrzny współpracujący z sondą zewnętrzną ograniczającą temperaturę. Regulator czujnik zewnętrzny (podłogowy), czujnik wewnętrzny z czujnikiem zewnętrznym ograniczającym temperaturę. Regulator wyposażony jest w 7-dniowy (5+2) programator czasowy. Podstawowe cechy RTP-01 to:

 • wyświetlacz LCD z dużymi czytelnymi znakami

 • niebieskie, równomierne podświetlenie wyświetlacza

 • wyświetlanie temperatury z czujnika wewnętrznego lub zewnętrznego

 • wyświetlanie czasu oraz informacji o bieżącym programie działania

 • zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą oraz funkcja przeciwzamrożeniowa

 • programowanie z wykorzystaniem 4 oddzielnych przedziałów czasowych w ciągu


Zobacz gdzie kupić najtaniej :
Nowoczesne wyposażenie domu. Instalacje elektryczne CKM zestaw grzejny ECOFLOOR 320W Zestaw grzejny DPH-10 Moc 60W. Samoregulujący zestaw grzejny ELEKTRA
Nowoczesne wyposażenie domu. Instalacje elektryczne CKM zestaw grzejny ECOFLOOR 320W Zestaw grzejny DPH-10 Moc 60W Samoregulujący zestaw grzejny ELEKTRA


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Przeczytaj również

Łap okazję !

Wygenerowano w sekund: 0.25
12,454,743 unikalne wizyty
Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'Access denied for user: 'elektroi@%' to database 'elektroi'